Все, що потрібно знати про комутатор системи запалювання

Комутатор системи запалювання – це деталь, без якої електрична частина двигуна внутрішнього згоряння автомобіля просто не буде функціонувати. Завдання цієї складової є забезпечення належного функціонування безконтактного запалювання. У цій статті ви дізнаєтеся все про деталь підсилювач іскри і де її придбати в Кривому Розі. 

Принцип роботи 

На вигляд невелика, але така важлива деталь в автомобілі – комутатор системи запалювання. Завдяки йому, ланцюг комутується з максимальною швидкістю, вмикається і вимикається електрика в котушці запалювання. 
 
У складі двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) комутатори “координують” роботу відразу декількох груп котушок. 
 
Цю деталь можуть встановлювати в декількох місцях: разом з блоком електроніки і окремо від нього. Якщо ж комутатор розташований окремо, тоді є кілька варіантів його установки:

  • поблизу котушки запалювання; 
  • на самому модулі роздільник; 
  • під капотом або на крилі машини (для отримання додаткового відводу тепла);
  • поблизу електронного керуючого блоком.

Цікаво, але кожен автовиробник встановлює комутатор по-різному:

  • в “ВАЗ” ця деталь розташована на модулі розподільника запалювання;
  • в “Ford” встановлено комутатор на перегородку машини під капотом; 
  • в “Audi” її помістили в рухову частину біля лобового скла.

коммутатор

Типи комутаторів 

Є основні три групи складових електричної частини ДВС:

  1.  “Ктушка” – не надто популярна деталь. Це сукупність звичайної котушки запалювання і комутатора без датчика. Така деталь перериває електрострум;

  2. АС – це тип комутаторів, який не вимагає постійної наявності напруги. Він простий, маленький, але потрібно мати достатній досвід і знання для того, щоб його встановити правильно;

  3. DC – найпоширеніший тип комутаторів, який легко встановлюється самостійно. Завдяки цій деталі пристрій можна використовувати в різних варіантах (обмежити число оборотів, змінити фазу випередження запалювання і приєднається до інших модулів).

коммутатор

Де купити? 

Для жителів Кривого Рогу доступний відмінний сервіс “UkrParts”. Це унікальний сайт, в якому зібрані тисячі запчастин для автомобіля, деталей для гальмівних, вихлопних і систем охолодження, масел, аксесуарів і багато чого іншого. 
 
Дуже зручний інтерфейс дозволить вам всього в кілька кліків підібрати необхідну деталь і найближчим часом отримати її.

Comments

.,.,.,.