Криворізький метротрам за крок від New York Times

 

Одна зі станцій метротраму, яка знаходиться у Кривому Розі, потрапила на сторінку Інстаграм дуже відомого фоторнафу з Німеччини – Франка Херфорта. Його роботи регулярно висвітлюються у всесвітньо відомому виданні New York Times, пише kryvyi-rih-trend.in.ua.

Про діяльність німецького фотографа

Франк Герфорт виріс у Лейпцигу. Живе та працює на два міста – Берлін та Москву. Він створює редакційні, рекламні та архітектурні знімки. Понад десять років у нього зайняв проект під назвою “Російські казки”. Він їздить по різних місцях пострадянського простору і фотографував їх. Херфорт завжди знімає не кваплячись  і добре обмірковуючи постановку в кадрі. Дуже важливу роль відіграє також час відведений на кожне місце. Довге очікування дозволяє стати фотографу частиною простору, а люди довкола вже не так звертають на нього увагу, наче його немає.

У його знімках можна побачити старий радянський декор, який досі зберігся у багатьох інтер’єрах на пострадянському просторі. Такий декор також часто зустрічається з сучасними елементами. Це демонструє певний міжчасовий простір. Його фото так і змушують тлумачити сюжет картини та вигадувати власні історії.

У кадрах німецького фотографа неможливо не помітити частинки духовності, сюрреалізму, самобутності та унікального стилю.

Франк Херфорт займається фотографією винятково реальних сцен. Він ніколи не влаштовує спеціальних постановочних картин, але завжди намагається знайти сюрреалістичні елементи. Він як мисливець шукає цей кадр, таємничі ситуації, моменти, побачивши які можна по своєму витлумачити сюжет. З абстрактних ситуацій у фотографа виходять справжні загадкові картини.

Як потрапив до Кривого Рогу

Досліджуючи надбання радянського часу, їздячи по різних містах і знімаючи повний абсурд, який ніби застряг у часовій петлі. Так він і відвідав Кривий Ріг. Адже метротрам ціла пам’ятка радянської доби, аналогів якої немає ніде. Після цього проекту він випустив книгу під назвою “Imperial Pomp”, в якій було зображено досить дивні висотки 2000-х років. Його роботи друкувалися у виданнях New York Times, National Geographic та безліч інших не менш відомих.

У його Інстаграм 26 вересня було опубліковано фото. На ньому був зображений усім 

відомий Криворізький швидкісний трамвай. Фото було зроблено рано вранці о п’ятій годині на станції Металургів.

Фотограф розповідав, що наприклад у Європі все чітко з визначеннями, там конкретно зрозуміло, що приклад офіс-це офіс, а зал очікування відповідно теж зал очікування. А на колишньому радянському просторі такі поняття багатошарові і дають змогу робити інтерпретації. Фотограф навіть помічав людей, які начебто не розуміють, що вони роблять у цьому конкретному місці, і він намагався сфотографувати саме такий кадр.

Зараз швидкісний трамвай Кривбасу на сторінці відомого фотографа графа зібрав близько тисячі лайків. На саму сторінку підписано 23,7 тисяч людей.

Comments

.,.,.,.