Чому в театр на одну і ту ж саму виставу можна ходити неодноразово? Тому, що театр – це не кіно, там не можна кожного разу бачити одне і те саме. Театр музично-пластичних мистецтв з’явився в Кривому Розі у 1974 році. Молодий лікар і актор студентської пантоміми з Дніпра Олександр Бєльській організував при Палаці культури Центрального ГЗК дитячу експериментальну студію пантоміми. На той час Олександр Бєльський був під впливом досвіду отриманого від свого вчителя Георгія Городецького, який очолював театр пантоміми при Палаці культури студентів імені Гагаріна у Дніпрі. Далі на kryvyi-rih-trend.

Театр пройшов шлях від професійної молодіжної студії пантоміми до міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху», який у 2012 році отримав статус «академічний».

Становлення театру “Академія руху”
У 1976-1980 роках вийшли перший моноспектакль Олександра Бєльського “Мцирі”, вистави “Нам потрібен мир”, “Гладіатор”, “Враження”, спектакль-діалог “Пам’ять”. З часом накопичувався власний досвід. З 1980 року в театрі стала помітною тенденція до більш складної драматургії та яскравого гострохарактерного висвітлення образу (програма “Чудорина”).

У 1983 році першому в Україні театру присвоєно звання Народного театру пластичної драми. Наступного року відбувся творчій звіт у республіканському будинку актора у Києві, де було показано виставу “Спрага людяності”.
Творчі досягнення митців і популярність театру створили необхідні умови для заснування професійного молодіжного театру-студії пантоміми та дитячої “Школи руху”. Це трапилося в 1987 році. Тоді ж відбувся експериментальний показ новаторських спектаклів “Монолог мовчання” та “Сполох” на сцені міського театру драми та музичної комедії імені Тараса Шевченко.
Театр став учасником Міжнародного форуму мімів “Караван миру”, де показав прем’єру вистави “Шанс, або етюди у місячному сяйві”.
У 1990 і 1991 роках Олександр Бєльський разом з дружиною Антоніною стали ініціаторами Міжнародних фестивалів пластичних театрів у Криворму Розі.
У 1992 році Олександр Бєльський заснував експериментальну лабораторію “Центр пластичних мистецтв”. А також підготував прем’єру мюзиклу “Муха-цокотуха”, яка отримала першу премію в Україні, як краща вистава для дітей.
Відкриття “Академії руху” у Кривому Розі
Офіційно, у Кривому Розі Театр музично-пластичних мистецтв “Академія Руху” організували у 1993 році.
У другій половині 90-х років у репертуарі “Академії руху” особливою популярністю серед глядачів користувалися: “Пурпурові вітрила”, “Лісова пісня”, “Сказання про море”, “Пори року”, “Відродження” (алегорія про незламний дух українського народу), “Муха цокотуха”, “Золотий ключик”.
У 2012 році заслуженому діячу мистецтв України, режисеру-постановнику Олександру Бєльському на 19-му Міжнародному театральному фестивалі “Мельпомена таврії” у Херсоні вручено диплом лауреата в номінації “За авторську інтерпретацію класики в сучасному театрі”.

З 2012 року театр носить назву “Академічний міський театр музично-пластичних мистецтв “Академія руху”. Він є єдиним в Україні зі статусом професійного серед музично-пластичних театрів.
Щоб зазирнути та зануритися в театральну атмосферу Криворізького міського академічного театру музично-пластичних мистецтв “Академія Руху” і побачити те, чого не бачать, зазвичай, пересічні глядачі, гіди разом з керівництвом театру створили екскурсійний проект. Гостям показують музей театру, кабінет творчої майстерні, звуко-, світлооператорський цех, балетну залу. Криворіжці та гості міста дізнаються, як твориться закуліси театру і виготовляються костюми.