Які локації у Кривому Розі неймовірно приваблюють режисерів фільмів?

У 2020-х роках місто Кривий Ріг стало лідером не лише промислової галузі України, а й лідером у культурній сфері. Кривий Ріг виявився надзвичайно привабливою локацією для зйомок фільмів. Тільки у період з 2017 року по 2021 рік у незвичайному індустріальному місті було знято безліч фільмів. Завдяки цьому Кривий Ріг увійшов до топ міст, де найчастіше знімають фільми. Він став нарівні з такими містами як Львів, Київ та Одеса. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Чому місто Кривий Ріг стало популярною локацією для зйомок фільмів?

Фото: 1kr.ua.

Як кінолокація, місто Кривий Ріг є дуже незвичайним місцем. Адже у місті безліч підприємств, промислових зон та іншого. Але з іншого боку місто Кривий Ріг є унікальним містом, що поєднує в собі промислові об’єкти та надзвичайну природу: балки, ліси, річки, блакитні озера, рукотворні гори, каньйони та багато іншого. Внаслідок промислової діяльності у місті утворилися унікальні місця, які неможливо зустріти ніде. Це справжні марсіанські краєвиди: червона земля, гори та озера. Саме це неймовірне поєднання промислової діяльності та природи приваблює режисерів.

Враження кінорежисерів про індустріальний Кривий Ріг

Зі зйомок фільму “Носоріг”.

Одним із перших фільмів, який зняли у Кривому Розі, був фільм Сергія Лозниці “Донбас”. Він довгий час шукав місто, яке найбільше було б схоже на Донецьк. Саме на Кривому Розі режисер зупинився ще задовго до початку знімального процесу. Крім Кривого Рогу, режисер розглядав для зйомок фільму такі міста як Дніпро та Павлоград. Але серед них у душу запав саме Кривий Ріг. Адже тут було абсолютно все, що нагадувало Донбас: архітектура 1930-х років, великі площі та, що головне, промислові пейзажі.

У 2021 року на кіноекрани вийшов фільм Олега Сенцова “Носоріг”, який теж знімали у промисловому місті Кривий Ріг. Раніше Олег Сенцов працював із Сергієм Лозницею над стрічкою “Донбас”, тому місто Кривий Ріг було йому дуже добре знайоме. Коли тільки розпочалися роботи над проектом “Носоріг”, стало питання з вибором міста. Оскільки Олег Сенцов раніше вже працював у Кривому Розі, він не замислюючись запропонував режисеру саме його. В очах Олега Сенцова місто Кривий Ріг було дуже цікавим в архітектурному плані. Як відомо Кривий Ріг є найдовшим містом у Європі і в деяких його районах час начебто зупинився. Оскільки події фільму “Носоріг” розвивалися у 1990-ті роки, Кривий Ріг став ідеальною локацією для зйомок.

Олегу Сенцову Кривий Ріг запам’ятався також тим, що це дуже багатогранне місто. З одного боку, у деяких районах міста час зупинився у 1990-х роках, а з іншого боку це дуже сучасне місто, потужний промисловий центр України з розвиненою інфраструктурою. Тут є безліч унікальних місць: природи та різних закладів. Олегу Сенцову Кривий Ріг запам’ятався як комфортне місто, де мешкають добрі та привітні люди.

Ще один відомий фільм, який зняли у Кривому Розі, був фільм Зази Буадзе “Червоний”. Це була екранізація однойменного роману Андрія Кокотюхи. Окрім Кривого Рогу, локаціями для зйомок фільму стали такі як Одеса та Волинь. Як і багатьох інших режисерів, Зазу Буадзе Кривий Ріг взяв за душу своїм дивовижним індустріальним пейзажем. Зокрема, зйомки проходили у промисловій зоні Криворіжжя: неподалік шахти Гвардійської та у Кочубеївських штольнях. Після зйомок фільму “Червони” місто Кривий Ріг для Зази Буадзе стало невід’ємною частиною його життя.

У більшості випадків Кривий Ріг привертає увагу режисером саме поєднанням індустріального ландшафту з міським середовищем та природою.

Знімок із фільму “Червоний”.

Comments

.,.,.,.