“ТехноХаб” у Кривому Розі: що це таке та яка від нього користь місту?

В кінці минулого року в Кривому Розі презентували великий науково-просвітницький проект — створення ТехноHuba, загальнодоступної освітньої платформи для підростаючого покоління: від дитячого садка й до університетської лави. Розповідаємо, хто автор амбітної ідеї та що таке взагалі технохаб, пише “kryvyi-rih-trend.in.ua“.

Хто ініціатор проекту?

Ініціаторами проекту “TehnoHub” в Кривому Розі стали фахівці Державного університету економіки та технологій. Завдання стартапу — створити ресурс, що  мотивує інтерес до технічних професій у дітей. В результаті навчальні заклади міста будуть забезпечені підготовленими студентами, з яких потім вийдуть висококласні фахівці гірничо-металургійної галузі.

Запропонована співробітниками університету концепція передбачає створення єдиного “ланцюжка” освітніх локацій: від ознайомчого “парку Науки” для дошкільнят до навчально-лабораторного центру для старшокласників і студентів вишів. А для ефективної взаємодії науки та бізнесу планують створити науково-дослідний центр.

Партнером і спонсором проекту виступила компанія Метінвест, яка  й до цього підтримувала створення освітніх програм і конкурсів професійної майстерності для молодих фахівців. Координатором проекту стала громадська організація “Криворізький фонд майбутнього”, а розміститься TehnoHub в центральному корпусі університету.

Що таке “ТехноХаб” в світі та як це працює?

По суті, “технохаб” – це “інкубатор”,  концентроване місце “проживання” технологічних стартапів. (Hub — “точка” з’єднання) І його головне завдання — втілення в життя інноваційних проектів, в яких залучені науковці та співробітники партнерських організацій проекту. В сучасних “технохабах” органічно поєднуються фінанси, інфраструктура, високі технології та навчання. Кожен учасник проекту вносить максимальний внесок в розвиток певної ідеї й отримує щось натомість, а в результаті виникаючої сінергії, ринок поповнюється новими високотехнологічними продуктами.

Міста світу з найбільшою кількістю технохабів

Згідно з останньою доповіддю американської дослідницької компанії CB Insights Global Tech Hubs Report найбільша інвестиційна активність в технологічні стартапи на сьогодні зосереджена в Кремнієвій долині (США) — понад 112 млрд дол. на рік . За цим критерієм в четвірку з найбільш разючою динамікою зростання фінансових вкладень в високотехнологічні розробки також увійшли Нью-Йорк, Лондон, Лос-Анджелес. П’яту позицію в списку зайняла столиця Китаю – Пекін, який продемонстрував кращі показники зростання інвестицій на фоні лідерів рейтингу.

Слідом за Пекіном в списку від американських аналітиків йде ще одне китайське місто — Шанхай, де обсяг фінансування стартапів за останній рік склав понад 23 млрд дол. І розбавляють китайсько-американську тему рейтингу — Тель Авів, Берлін, який вже називають “європейською кремнієвою долиною”, та ще один представник Південно-Східної Азії — південнокорейський Сеул.

Comments

.,.,.,.