Стартап ідея: як очистити річки Криворіжжя від сміття?

У Кривому Розі дуже часто річки забруднюються міським сміттям, яке потрапляє через зливи сильних опадів. Крім того, найсильніші потоки дощової води можуть не тільки змивати в річки Криворіжжя опале листя та вуличне сміття, але й сильно забивати міські зливові системи, тим самим порушуючи їхню пропускну спроможність. Оригінальним вирішенням такої проблеми можуть бути спеціальні пастки для сміття. Вони можуть врятувати річки Кривого Рогу від забруднення і навіть знизити проблему локального підтоплення вулиць, що трапляються у Кривому Розі практично після кожного дощу. Далі на kryvyi-rih-trend.in.ua.

Передовий досвід Австралії у застосуванні екологічних рішень

Ще в 2010-х роках влада Австралії розробила інноваційний метод боротьби з забрудненням навколишнього середовища, зокрема місцевими водоймами. Завдяки новому методу та найменшим фінансовим витратам у річці Нерингу вдалося значно знизити забруднення.

Раніше мешканці Австралії нерідко скаржилися на катастрофічне забруднення річки Нерінг. Сміття, яке потрапляло по зливових стоках у річку, загрожувало не тільки здоров’ю та життю населення Австралії, а й тваринам, а також мешканцям річки.

Інноваційний метод боротьби із забрудненням водойми в Австралії було впроваджено лише у 2018 році. Тоді в місті Квінані на водосховищі Хенлі було встановлено спеціальні дренажні мережі для вилову сміття.

Цей інноваційний метод боротьби з забрудненням довкілля визнано однією з найефективніших. За допомогою дренажних мереж лише за рік можна виловити більше однієї тонни різного сміття. Після успішного впровадження екологічного стартапу в Квінані такі дренажні мережі почали встановлювати і в інших австралійських містах. У 2019 році місто планує встановити ще дві дренажні труби.

Установка дренажних мереж для вилову сміття в Кривому Розі

У місті Кривий Ріг багато років існує проблема забруднення місцевих водойм. Так само, як і в Австралії, сміття з міських вулиць змиває прямо в річку, а також забиває зливові системи, що провокує регулярні потопи на вулицях під час дощу.

Дренажні сміттєві мережі ідеально підійдуть для вирішення цієї проблеми. Вони значно зменшать попадання сміття до річок. Крім того, мережі для вилову сміття значно скорочують витрати на виплату робітникам зі збору сміття. Також вони дуже дешеві у виробництві та прості у встановленні.

Коли дренажна мережа повністю заповнюється, її необхідно зняти. Демонтаж та встановлення нової мережі для вилову сміття здійснюється за допомогою крана. Усі виловлені відходи у Кривому Розі надалі можна здійснювати на сортувальний комплекс, де надалі сміття можуть повторно переробити. Наприклад, в Австралії лише за 4 місяці роботи дренажної мережі вдалося запобігти попаданню в річку більш ніж 370 кілограмів різного сміття.

Плюси від установки дренажних мереж для вилову сміття в Кривому Розі

Кривий Ріг є одним з найбрудніших міст України. Тут ведуть свою діяльність безліч промислових підприємств. Впровадження інноваційного рішення щодо очищення міських річок зробить Кривий Ріг чистішим. Головними плюсами установки дренажних мереж для вилову сміття в місті є:

  • насамперед очищення річок від різного сміття;
  • збільшення популяції риб;
  • покращення екологічного стану водойм та навколишнього середовища в місті;
  • усунення проблеми з підтопленням вулиць;
  • дешеве виробництво дренажних мереж;
  • простота у встановленні;
  • легке обслуговування раз на кілька місяців;
  • вторинна переробка виловленого сміття.

Comments

.,.,.,.